Сучасна бібліотека – сучасний бібліотекар

Бібліотека – це місце циркуляції інформації, де бібліотекар та користувач в одному комунікаційному просторі. Основні завдання і напрямки роботи Кролевецької районної дитячої бібліотеки на сучасному етапі спрямовуються на виховання у читачів інформаційної культури, любові до бережливого ставлення до книги, культури читання.

На сьогодні Кролевецька районна дитяча бібліотека – це сучасна інформаційна установа, що сприяє особистісному розвитку юних користувачів. Сучасна бібліотека не може стояти осторонь перетворень, що відбуваються у суспільстві. Інноваційна діяльність бібліотеки – це діяльність, яка направлена на її якісні зміни, що відповідають потребам часу і реалізовуються з новим змістом. Особливого імпульсу інноваційному розвитку надав проект «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету-3» міжнародної програми «Бібліоміст». Завдяки перемозі у проекті (2012 рік) у користувачів-дітей відкрився доступ до практично необмеженої кількості інформаційних джерел, а це є важливим фактором, бо у зв’язку зі змінами в освіті, школа передбачає нову роль учня: активного дослідника, який творчо і самостійно працює над розв’язанням навчального завдання, широко застосовуючи як друковані ресурси, так і сучасні технології. Протягом трьох років користувачі бібліотеки матимуть унікальну можливість – безкоштовно використовувати доступ до Інтернету.

Сучасний бібліотекар повинен бути обізнаним із сучасними технологіями, вміти організовувати віртуальні форуми, створювати мультимедійні презентації, знаходити різну інформацію в Інтернеті. Завдяки програмі «Бібліоміст», бібліотекарі мали нагоду здобути всі ці знання, перебуваючи на навчанні. Отримавши необхідні знання від І модуля «Основи комп’ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернеті для бібліотечних працівників», ІІ модуля «Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та Інтернету в бібліотеці» та ІІІ модуля «Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного, кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек» бібліотекарі запровадили нові бібліотечні послуги з використанням доступу до Інтернету, застосовуючи новітні технології.

Завдяки міжнародній програмі «Бібліоміст» бібліотечні працівники пройшли курси підвищення кваліфікації і отримали сертифікати регіонального тренінгового центру для бібліотекарів.

З появою Інтернет-послуг сутність нашого абонементу не змінилася, але зросла якість обслуговування користувачів, оскільки до наявних друкованих ресурсів додалися ряд послуг, які в повні мірі задовольняють потреби наших дітей. Загалом дитяча книгозбірня наразі виконує переважно чотири функції: освітню, інформаційну, телекомунікаційну та дозвіллєву.

Дуже важливо сьогодні не обмежуватись традиційними формами роботи, а шукати нові шляхи популяризації бібліотечних ресурсів. Тільки завдяки постійному пошуку районна дитяча бібліотека не загубить свого іміджу, а завжди буде залишатися втіленням нового, незнаного і креативного.

На сьогодні бібліотеки необхідні своїм відвідувачам, а бібліотечні працівники необхідні своїм користувачам.

/Files/images/2222.JPG /Files/images/22222.JPG /Files/images/222222.JPG /Files/images/2222222.JPG /Files/images/SDC12714.JPG /Files/images/SDC12720.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 1047

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.